Od Naszych Kóz


Od Naszych Kóz


Zaczęliśmy przygodę z kozami od dwóch sióstr : Koza Biała i Brązowa, teraz są z nami ich córki i wnuczki: Balbinka, Dyzia, Helenka, Michalinka, Emilka, Lilka.

Kozy jedzą trawę i gałązki, ekologiczny owies i siano, oraz makuchy po tłoczeniu oleju. Codziennie od rana do wieczora są na pastwisku i korzystają z uroków leniwego życia na wsi.

Smak mleka jest delikatny ponieważ zapewniamy im najlepsze jedzenie i warunki.


Ser Dojrzewający


Nasz ser robimy według oryginalnego francuskiego przepisu.

„Pélardon” jest to rodzaj sera dojrzewającego robionego przez serowarów z południa Francji, z miejscowości Saint Drézéry. Odznacza się wyraźnym aromatem i delikatną skórką, na której zaszczepiono szlachetną pleśń.


Twarożek


Twarożek z koziego mleka jest delikatny i kremowy. Robimy go z mleka niepasteryzowanego, poddanego naturalnej fermentacji

Mamy różne wersje smakowe::

  • Naturalny
  • z dodatkiem ziół prowansalskich
  • z suszonymi pomidorami, czosnkiem i bazylią
  • z kolorowym pieprzem
  • z tymiankiem
  • z dodatkiem czarnuszki


Mleko


Mleko od naszych kóz jest wyjatkowo łagodne w smaku i nie posiada specyficznego zapachu. Nie pasteryzujemy mleka aby zachować wszystkie jego właściwości.

Szczególną cechą mleka koziego oraz jego przetworów jest to, że w ich składzie w ogóle nie występują metale ciężkie. Koza jest jedynym przeżuwaczem, który skutecznie filtruje oraz izoluje wszystkie zanieczyszczenia.


Kefir


Gęsty kefir wyrabiany z mleka niepasteryzowanego, naturalnie fermentowany.

W składzie koziego mleka znajdziemy kwasy tłuszczowe, minerały: wapń, fosfor, potas, magnez cynk, oraz witaminy: WIT A, β-Karoten, WIT D,  WIT B3 i WIT PP.


Serwatka


Serwatka powstaje podczas produkcji sera. Jest mniej kaloryczna niż mleko – zawiera znacznie mniej białka i śladowe ilości tłuszczów. Jest natomiast bardzo dobrym źródłem fosforu, wapnia, i witaminy B2, a także dostarcza innych witamin i minerałów, m.in. witamina A, witaminy z grupy B i witamina C oraz cynk, jod, magnez, potas, sód, selen i żelazo.

Od Naszych Kóz

Sery dojrzewające, Twarożki, Mleko, Kefir, Serwatka…

Z Ogrodu Naturalnego

Warzywa, Zioła aromatyczne i lecznicze, Owoce, Kwiaty…

Oleje tłoczone na zimno

Olej ze lnu złotego, Olej z lnianki, Olej z rzepaku…

Octy Ziołowe

Octy naturalne z dzikich ziół i owoców.

Przetwory

Syropy, Kiszonki, Dżemy, Soki…

%d blogerów lubi to: